RN214-2-02-2M2
Manufacturer
Schaffner EMC, Inc.
VIGOR # :
Description
CMC 2.2MH 2A 2LN TH
Catalog
Common Mode Chokes
DataSheet
RN214-2-02-2M2 PDF
Type Description
Series:RN
Package:Tray
Part Status:Active
Filter Type:Power Line
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:2.2 mH @ 10 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):2A
DC Resistance (DCR) (Max):67mOhm (Typ)
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:300V
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C
Ratings:-
Approval Agency:ENEC, UR, VDE
Features:-
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:0.906" L x 0.610" W (23.00mm x 15.50mm)
Height (Max):0.996" (25.30mm)