C201368A-102NHF
Description
CMC 1MH 11A 2LN TH
DataSheet
C201368A-102NHF PDF
Type Description
Series:C201368A
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:1 mH @ 10 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):11A
DC Resistance (DCR) (Max):8.5mOhm
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:250V
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:1.240" L x 0.827" W (31.50mm x 21.00mm)
Height (Max):1.181" (30.00mm)