ELF-21C015A
Description
COMMON MODE CHOKE 1.5A 2LN TH
DataSheet
ELF-21C015A PDF
Type Description
Series:C
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Filter Type:Power Line
Current Rating (Max):1.5A
DC Resistance (DCR) (Max):170mOhm (Typ)
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:250V
Operating Temperature:-20°C ~ 115°C
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:0.846" L x 0.965" W (21.50mm x 24.50mm)
Height (Max):0.689" (17.50mm)