PFC2225BNP-152
Manufacturer
Sumida Corporation
VIGOR # :
Description
CMC 1.5MH 5A 2LN TH
Catalog
Common Mode Chokes
DataSheet
PFC2225BNP-152 PDF
Type Description
Series:PFC
Package:Bulk
Part Status:Active
Filter Type:-
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:1.5 mH @ 1 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):5A
DC Resistance (DCR) (Max):26mOhm
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Ratings:-
Approval Agency:-
Features:-
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:0.984" L x 0.787" W (25.00mm x 20.00mm)
Height (Max):1.063" (27.00mm)