TVHS-2.5-302
Manufacturer
Amgis
VIGOR # :
Description
CMC 3MH 2.5A 2LN SMD
Catalog
Common Mode Chokes
DataSheet
TVHS-2.5-302 PDF
Type Description
Series:TVH
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Filter Type:-
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:3 mH @ 10 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):2.5A
DC Resistance (DCR) (Max):80mOhm
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:1500V (1.5kV)
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Ratings:-
Approval Agency:-
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.760" L x 0.662" W (19.31mm x 16.82mm)
Height (Max):0.390" (9.90mm)