RN116-0.5-02-27M
Description
CMC 27MH 500MA 2LN TH
DataSheet
RN116-0.5-02-27M PDF
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:27 mH @ 10 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):500mA
DC Resistance (DCR) (Max):790mOhm (Typ)
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:300V
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:0.886" L x 0.846" W (22.50mm x 21.50mm)
Height (Max):0.531" (13.50mm)