PLT10HH1026R0PNL
Manufacturer
TOKO / Murata
VIGOR # :
Description
CMC 6A 2LN 1 KOHM SMD AEC-Q200
Catalog
Common Mode Chokes
DataSheet
PLT10HH1026R0PNL PDF
Type Description
Series:PLT10H
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Filter Type:Power Line
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:1 kOhms @ 10 MHz
Inductance @ Frequency:-
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):6A
DC Resistance (DCR) (Max):8mOhm (Typ)
Voltage Rating - DC:100V
Voltage Rating - AC:-
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Ratings:AEC-Q200
Approval Agency:-
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.508" L x 0.358" W (12.90mm x 9.10mm)
Height (Max):0.370" (9.40mm)