CPFC74NP-PS10H2A15
Manufacturer
Sumida Corporation
VIGOR # :
Description
CMC 1.5A 2LN 700 OHM SMD
Catalog
Common Mode Chokes
DataSheet
CPFC74NP-PS10H2A15 PDF
Type Description
Series:CPFC
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Filter Type:Power Line
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:700 Ohms @ 100 MHz
Inductance @ Frequency:-
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):1.5A
DC Resistance (DCR) (Max):120mOhm (Typ)
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:-
Operating Temperature:-
Ratings:-
Approval Agency:-
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.374" L x 0.224" W (9.50mm x 5.70mm)
Height (Max):0.200" (5.08mm)