ICM0805ER670M
Description
CMC 400MA 2LN 67 OHM SMD
DataSheet
ICM0805ER670M PDF
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:67 Ohms @ 100 MHz
Inductance @ Frequency:-
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):400mA
DC Resistance (DCR) (Max):250mOhm
Voltage Rating - DC:50V
Voltage Rating - AC:-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Height (Max):0.057" (1.45mm)