ELF-25C007F
Description
COMMON MODE CHOKE 700MA 2LN TH
DataSheet
ELF-25C007F PDF
Type Description
Series:C
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Filter Type:Power Line
Current Rating (Max):700mA
DC Resistance (DCR) (Max):916mOhm (Typ)
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:250V
Operating Temperature:-20°C ~ 115°C
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:0.984" L x 0.984" W (25.00mm x 25.00mm)
Height (Max):0.689" (17.50mm)