LCFE121002A500TG
Description
CMC 2LN 100MA 50 OHM SMD
DataSheet
LCFE121002A500TG PDF
Type Description
Series:LCFE
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Filter Type:Signal Line
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:50 Ohms @ 100 MHz
Inductance @ Frequency:-
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):100mA
DC Resistance (DCR) (Max):4Ohm
Voltage Rating - DC:5V
Voltage Rating - AC:-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Ratings:-
Approval Agency:-
Features:ESD
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.050" L x 0.039" W (1.27mm x 1.00mm)
Height (Max):0.026" (0.65mm)