DS1-25-0001
Manufacturer
Schurter
VIGOR # :
Description
COMMON MODE CHOKE 1.4A 2LN TH
Catalog
Common Mode Chokes
DataSheet
DS1-25-0001 PDF
Type Description
Series:DS
Package:Bulk
Part Status:Active
Filter Type:-
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:-
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):1.4A
DC Resistance (DCR) (Max):200mOhm
Voltage Rating - DC:600V
Voltage Rating - AC:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Ratings:-
Approval Agency:-
Features:-
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:0.984" L x 0.984" W (25.00mm x 25.00mm)
Height (Max):0.591" (15.00mm)