C201370A-102NHF
Manufacturer
ITG Electronics, Inc.
VIGOR # :
Description
CMC 1MH 8.2A 2LN TH
Catalog
Common Mode Chokes
DataSheet
C201370A-102NHF PDF
Type Description
Series:C201370A
Package:Tray
Part Status:Active
Filter Type:Power Line
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:1 mH @ 10 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):8.2A
DC Resistance (DCR) (Max):10.5mOhm
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:250V
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Ratings:-
Approval Agency:-
Features:-
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:1.083" L x 0.728" W (27.50mm x 18.50mm)
Height (Max):1.280" (32.50mm)