ACM90V-701-2PL-TL00
Manufacturer
TDK Corporation
VIGOR # :
Description
CMC 5A 2LN 700 OHM SMD AEC-Q200
Catalog
Common Mode Chokes
DataSheet
ACM90V-701-2PL-TL00 PDF
Type Description
Series:ACM-V
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Filter Type:Power Line
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:700 Ohms @ 100 MHz
Inductance @ Frequency:-
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):5A
DC Resistance (DCR) (Max):10mOhm
Voltage Rating - DC:80V
Voltage Rating - AC:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Ratings:AEC-Q200
Approval Agency:-
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm)
Height (Max):0.177" (4.50mm)