CMF23V-153191-B
Description
CMC 15MH 1.9A 2LN TH
DataSheet
CMF23V-153191-B PDF
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:15 mH @ 10 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):1.9A
DC Resistance (DCR) (Max):306mOhm
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:300V
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:1.142" L x 0.591" W (29.00mm x 15.00mm)
Height (Max):1.063" (27.00mm)