RN116-2-02-2M2
Description
CMC 2.2MH 2A 2LN TH
DataSheet
RN116-2-02-2M2 PDF
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:2.2 mH @ 10 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):2A
DC Resistance (DCR) (Max):66mOhm (Typ)
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:300V
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:0.886" L x 0.846" W (22.50mm x 21.50mm)
Height (Max):0.531" (13.50mm)