SSRH24NVS-12500
Description
CMC 50MH 1.2A 0.43OHMWIDE IMPEDA
DataSheet
SSRH24NVS-12500 PDF
Type Description
Series:*
Package:Bulk
Part Status:Active
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:50 mH @ 10 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):1.2A
DC Resistance (DCR) (Max):430mOhm
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:250V
Operating Temperature:-25°C ~ 120°C
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:-
Height (Max):1.220" (31.00mm)