DR334A-253AE
Manufacturer
J.W. Miller / Bourns
VIGOR # :
Description
CMC LINE FILTER SMD
Catalog
Common Mode Chokes
DataSheet
DR334A-253AE PDF
Type Description
Series:DR334A
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Filter Type:-
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:700 Ohms @ 3 MHz
Inductance @ Frequency:25 µH @ 100 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):500mA
DC Resistance (DCR) (Max):200mOhm
Voltage Rating - DC:80V
Voltage Rating - AC:42V
Operating Temperature:-40°C ~ 135°C
Ratings:AEC-Q200
Approval Agency:-
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.354" L x 0.228" W (9.00mm x 5.80mm)
Height (Max):0.142" (3.60mm)