ACE1V2012-121-R
Manufacturer
PowerStor (Eaton)
VIGOR # :
Description
IND CMC 100MHZ 120OHM 370MA
Catalog
Common Mode Chokes
DataSheet
ACE1V2012-121-R PDF
Type Description
Series:ACE1V2012
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Filter Type:Signal Line
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:120 Ohms @ 100 MHz
Inductance @ Frequency:-
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):370mA
DC Resistance (DCR) (Max):300mOhm
Voltage Rating - DC:50V
Voltage Rating - AC:-
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Ratings:AEC-Q200
Approval Agency:-
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Height (Max):0.055" (1.40mm)