SC-07-E042JH
Description
CMC 4.2MH,7A, 0.042OHM
DataSheet
SC-07-E042JH PDF
Type Description
Series:SC
Package:Tray
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:4.2 mH @ 100 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):7A
DC Resistance (DCR) (Max):-
Voltage Rating - DC:250V
Voltage Rating - AC:250V
Operating Temperature:-25°C ~ 120°C
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:1.339" Dia (34.00mm)
Height (Max):1.063" (27.00mm)