RB8532-50-0M3
Description
CMC 330UH 50A 3LN TH
DataSheet
RB8532-50-0M3 PDF
Filter Type:Power Line
Number of Lines:3
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:330 µH @ 1 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):50A
DC Resistance (DCR) (Max):1.2mOhm (Typ)
Voltage Rating - DC:1000V (1kV)
Voltage Rating - AC:600V
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:2.992" L x 2.480" W (76.00mm x 63.00mm)
Height (Max):3.228" (82.00mm)