DLP2ADN201HL4L
Description
CMC 90MA 4LN 200 OHM SMD
DataSheet
DLP2ADN201HL4L PDF
Type Description
Series:DLP2A
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Number of Lines:4
Impedance @ Frequency:200 Ohms @ 100 MHz
Inductance @ Frequency:-
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):90mA
DC Resistance (DCR) (Max):4Ohm
Voltage Rating - DC:5V
Voltage Rating - AC:-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height (Max):0.036" (0.92mm)