PLT10HH501100PNL
Description
CMC 10A 2LN 500 OHM SMD AEC-Q200
DataSheet
PLT10HH501100PNL PDF
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:500 Ohms @ 10 MHz
Inductance @ Frequency:-
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):10A
DC Resistance (DCR) (Max):4.1mOhm
Voltage Rating - DC:100V
Voltage Rating - AC:-
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.508" L x 0.358" W (12.90mm x 9.10mm)
Height (Max):0.370" (9.40mm)
Package / Case:Vertical, 4 PC Pad
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SC-08-100
SC-08-100
CMC 1MH,8A, 0.025OHM
SC-10-D050
SC-10-D050
CMC 50UH 10A 2LN TH
SC-15-E110H
SC-15-E110H
CMC 1.1MH,15A, 0.0165OHM