SS24V-R08250-CH
Description
CMC 25MH 800MA 2LN TH
DataSheet
SS24V-R08250-CH PDF
Type Description
Series:SS
Package:Bulk
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:25 mH @ 1 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):800mA
DC Resistance (DCR) (Max):750mOhm
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:250V
Operating Temperature:-25°C ~ 120°C
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:1.024" L x 0.748" W (26.00mm x 19.00mm)
Height (Max):1.240" (31.50mm)