RB6532-16-0M8
Description
CMC 800UH 16A 3LN TH
DataSheet
RB6532-16-0M8 PDF
Filter Type:Power Line
Number of Lines:3
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:800 µH @ 1 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):16A
DC Resistance (DCR) (Max):4.7mOhm (Typ)
Voltage Rating - DC:1000V (1kV)
Voltage Rating - AC:600V
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:2.283" L x 2.165" W (58.00mm x 55.00mm)
Height (Max):2.283" (58.00mm)