SRF4532-1R0Y
Manufacturer
J.W. Miller / Bourns
VIGOR # :
Description
CMC 1UH 1.2A 2LN 60 OHM SMD
Catalog
Common Mode Chokes
DataSheet
SRF4532-1R0Y PDF
Type Description
Series:SRF4532
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Filter Type:Signal Line
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:60 Ohms @ 10 MHz
Inductance @ Frequency:1 µH @ 100 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):1.2A
DC Resistance (DCR) (Max):120mOhm
Voltage Rating - DC:50V
Voltage Rating - AC:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Ratings:-
Approval Agency:-
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height (Max):0.118" (3.00mm)