CM1812C282R-10
Manufacturer
Laird - Performance Materials
VIGOR # :
Description
CMC 200MA 2LN 2.82 KOHM SMD
Catalog
Common Mode Chokes
DataSheet
CM1812C282R-10 PDF
Type Description
Series:CM
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Filter Type:Power, Signal Line
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:2.82 kOhms @ 100 MHz
Inductance @ Frequency:-
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):200mA
DC Resistance (DCR) (Max):500mOhm
Voltage Rating - DC:80V
Voltage Rating - AC:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Ratings:-
Approval Agency:-
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.205" L x 0.138" W (5.20mm x 3.50mm)
Height (Max):0.140" (3.55mm)