CM1011R-754
Manufacturer
API Delevan
VIGOR # :
Description
CMC 750UH 6.7A 2LN TH
Catalog
Common Mode Chokes
DataSheet
CM1011R-754 PDF
Type Description
Series:CM1011R
Package:Bulk
Part Status:Active
Filter Type:-
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:750 µH @ 1 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):6.7A
DC Resistance (DCR) (Max):13mOhm
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Ratings:-
Approval Agency:-
Features:-
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:1.098" L x 1.098" W (27.90mm x 27.90mm)
Height (Max):0.731" (18.56mm)