CM6350R-104
Description
CMC 100UH 3.3A 2LN SMD
DataSheet
CM6350R-104 PDF
Type Description
Series:CM6350R
Package:Bulk
Part Status:Active
Filter Type:Power Line
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:100 µH @ 10 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):3.3A
DC Resistance (DCR) (Max):14mOhm
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:-
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.360" L x 0.360" W (9.14mm x 9.14mm)
Height (Max):0.210" (5.33mm)