LF2420NP-352
Description
CMC 3.5MH 1.7A 2LN TH
DataSheet
LF2420NP-352 PDF
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:3.5 mH @ 1 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):1.7A
DC Resistance (DCR) (Max):180mOhm
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:0.953" L x 0.953" W (24.20mm x 24.20mm)
Height (Max):0.827" (21.00mm)