B82625B2502M001
Description
CMC 250UH 5A 2LN TH PFC
DataSheet
B82625B2502M001 PDF
Type Description
Series:B82625
Package:Tray
Part Status:Active
Filter Type:Power Line
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:250 µH @ 100 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):5A
DC Resistance (DCR) (Max):72mOhm (Typ)
Voltage Rating - DC:350V
Voltage Rating - AC:250V
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Ratings:-
Approval Agency:ENEC, VDE
Features:PFC
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:1.732" L x 1.669" W (44.00mm x 42.40mm)
Height (Max):1.181" (30.00mm)