RB6132-36-0M4
Description
CMC 420UH 36A 3LN TH
DataSheet
RB6132-36-0M4 PDF
Filter Type:Power Line
Number of Lines:3
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:420 µH @ 400 Hz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):36A
DC Resistance (DCR) (Max):1.4mOhm (Typ)
Voltage Rating - DC:1000V (1kV)
Voltage Rating - AC:600V
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:2.673" L x 2.634" W (67.90mm x 66.90mm)
Height (Max):2.047" (52.00mm)
Package / Case:Horizontal, 4 PC Pin
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
TCM1608G-350-4P-T200
TCM1608G-350-4P-T200
CMC 100MA 4LN 35 OHM SMD
52305C
52305C
COMMON MODE CHOKE 3.5A 2LN TH
ACM-0603-220-T
ACM-0603-220-T
CMC 500MA 2LN 22 OHM SMD
RB6132-36-0M4
RB6132-36-0M4
CMC 420UH 36A 3LN TH