SSRH7HS-M06185
Manufacturer
KEMET
VIGOR # :
Description
CMC 18.5MH 600MA 2LN TH
Catalog
Common Mode Chokes
DataSheet
SSRH7HS-M06185 PDF
Type Description
Series:SSRH7H-M
Package:Bulk
Part Status:Active
Filter Type:-
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:18.5 mH @ 10 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):600mA
DC Resistance (DCR) (Max):690mOhm
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:250V
Operating Temperature:-25°C ~ 120°C
Ratings:-
Approval Agency:-
Features:-
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:0.709" L x 0.571" W (18.00mm x 14.50mm)
Height (Max):0.472" (12.00mm)