RT8132-8-4M8
Manufacturer
Schaffner EMC, Inc.
VIGOR # :
Description
CMC 4.8MH 8A 3LN TH
Catalog
Common Mode Chokes
DataSheet
RT8132-8-4M8 PDF
Type Description
Series:RT
Package:Tray
Part Status:Active
Filter Type:Power Line
Number of Lines:3
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:4.8 mH @ 100 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):8A
DC Resistance (DCR) (Max):17mOhm (Typ)
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:600V
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C
Ratings:-
Approval Agency:-
Features:-
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:-
Height (Max):1.339" (34.00mm)