ELF-21N016A
Description
COMMON MODE CHOKE 1.6A 2LN TH
DataSheet
ELF-21N016A PDF
Type Description
Series:N
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Filter Type:-
Current Rating (Max):1.6A
DC Resistance (DCR) (Max):212mOhm (Typ)
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:-
Operating Temperature:-
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:0.787" L x 1.260" W (20.00mm x 32.00mm)
Height (Max):1.181" (30.00mm)