SU7VC-05011
Manufacturer
KEMET
VIGOR # :
Description
CMC 1.1MH 500MA 2LN TH
Catalog
Common Mode Chokes
DataSheet
SU7VC-05011 PDF
Type Description
Series:SU
Package:Bulk
Part Status:Active
Filter Type:Power Line
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:1.1 mH @ 1 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):500mA
DC Resistance (DCR) (Max):840mOhm
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:125V
Operating Temperature:-25°C ~ 120°C
Ratings:-
Approval Agency:-
Features:-
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:0.591" L x 0.394" W (15.00mm x 10.00mm)
Height (Max):0.335" (8.50mm)