SSR21NH-M12345
Description
CMC 34.5MH 1.2A 0.43OHM HIGH IMP
DataSheet
SSR21NH-M12345 PDF
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:34.5 mH @ 10 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):1.2A
DC Resistance (DCR) (Max):430mOhm
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:250V
Operating Temperature:-25°C ~ 120°C
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:0.906" L x 0.906" W (23.00mm x 23.00mm)
Height (Max):0.571" (14.50mm)