B82720S2301N040
Description
CMC 12MH 300MA 2LN SMD
DataSheet
B82720S2301N040 PDF
Type Description
Series:B82720
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:12 mH @ 10 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):300mA
DC Resistance (DCR) (Max):1.1Ohm (Typ)
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:250V
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Ratings:-
Approval Agency:-
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.571" L x 0.524" W (14.50mm x 13.30mm)
Height (Max):0.421" (10.70mm)