SSR21NHS-M25064
Description
CMC 6.4MH 2.5A 0.09OHM WIDE IMPE
DataSheet
SSR21NHS-M25064 PDF
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:6.4 mH @ 10 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):2.5A
DC Resistance (DCR) (Max):90mOhm
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:250V
Operating Temperature:-25°C ~ 120°C
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:0.906" L x 0.906" W (23.00mm x 23.00mm)
Height (Max):0.571" (14.50mm)