B82734R2142B030
Description
CMC 39MH 1.4A 2LN TH
DataSheet
B82734R2142B030 PDF
Type Description
Series:B82734
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:39 mH @ 10 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):1.4A
DC Resistance (DCR) (Max):460mOhm (Typ)
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:250V
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:1.280" L x 0.827" W (32.50mm x 21.00mm)
Height (Max):1.220" (31.00mm)