C20200-15
Description
CMC 1.2MH 16A 2LN TH
DataSheet
C20200-15 PDF
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:1.2 mH @ 1 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):16A
DC Resistance (DCR) (Max):6mOhm
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:-
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:1.500" L x 0.811" W (38.10mm x 20.60mm)
Height (Max):1.530" (38.86mm)