B82724B2501N001
Description
CMC 100MH 500MA 2LN TH
DataSheet
B82724B2501N001 PDF
Type Description
Series:B82724
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:100 mH @ 10 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):500mA
DC Resistance (DCR) (Max):2.8Ohm (Typ)
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:250V
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:1.323" L x 1.283" W (33.60mm x 32.60mm)
Height (Max):0.984" (25.00mm)