SC-18-15JH
Manufacturer
KEMET
VIGOR # :
Description
CMC 1.5MH,18A, 0.01OHM
Catalog
Common Mode Chokes
DataSheet
SC-18-15JH PDF
Type Description
Series:SC
Package:Tray
Part Status:Active
Filter Type:Power Line
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:1.5 mH @ 100 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):18A
DC Resistance (DCR) (Max):-
Voltage Rating - DC:250V
Voltage Rating - AC:250V
Operating Temperature:-25°C ~ 105°C
Ratings:-
Approval Agency:-
Features:-
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:2.008" Dia (51.00mm)
Height (Max):1.339" (34.00mm)