CMF23V-104700-B
Description
CMC 100MH 700MA 2LN TH
DataSheet
CMF23V-104700-B PDF
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:100 mH @ 10 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):700mA
DC Resistance (DCR) (Max):1.99Ohm
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:300V
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:1.142" L x 0.591" W (29.00mm x 15.00mm)
Height (Max):1.063" (27.00mm)