DCN181320V1-682HF
Description
CMC 6.8MH 1.8A 2LN TH
DataSheet
DCN181320V1-682HF PDF
Type Description
Series:DCN181320V
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:6.8 mH @ 10 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):1.8A
DC Resistance (DCR) (Max):89mOhm
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:250V
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:0.728" L x 0.531" W (18.50mm x 13.50mm)
Height (Max):0.807" (20.50mm)