B82725A2802N001
Description
CMC 2.7MH 8A 2LN TH
DataSheet
B82725A2802N001 PDF
Type Description
Series:B82725
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:2.7 mH @ 10 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):8A
DC Resistance (DCR) (Max):22mOhm (Typ)
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:250V
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Ratings:-
Approval Agency:ENEC, UR, VDE
Features:-
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:1.732" L x 1.669" W (44.00mm x 42.40mm)
Height (Max):0.984" (25.00mm)