DR221-223AE
Manufacturer
J.W. Miller / Bourns
VIGOR # :
Description
CMC 22UH 250MA 2LN SMD
Catalog
Common Mode Chokes
DataSheet
DR221-223AE PDF
Type Description
Series:DR221
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Filter Type:Signal Line
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:22 µH @ 10 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):250mA
DC Resistance (DCR) (Max):230mOhm
Voltage Rating - DC:50V
Voltage Rating - AC:100V
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Ratings:-
Approval Agency:-
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.197" L x 0.130" W (5.00mm x 3.30mm)
Height (Max):0.130" (3.30mm)