CMF23V-473111-B
Manufacturer
Triad Magnetics
VIGOR # :
Description
CMC 47MH 1.1A 2LN TH
Catalog
Common Mode Chokes
DataSheet
CMF23V-473111-B PDF
Type Description
Series:CMF
Package:Bulk
Part Status:Active
Filter Type:Power Line
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:47 mH @ 10 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):1.1A
DC Resistance (DCR) (Max):884mOhm
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:300V
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Ratings:-
Approval Agency:-
Features:-
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:1.142" L x 0.591" W (29.00mm x 15.00mm)
Height (Max):1.063" (27.00mm)