DLW5BTM251TQ2L
Description
CMC 5A 2LN 250 OHM SMD
DataSheet
DLW5BTM251TQ2L PDF
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:250 Ohms @ 100 MHz
Inductance @ Frequency:-
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):5A
DC Resistance (DCR) (Max):20mOhm
Voltage Rating - DC:50V
Voltage Rating - AC:-
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.197" Dia x 0.197" T (5.00mm x 5.00mm)
Height (Max):0.098" (2.50mm)