TF1320S-402Y1R5-01
Manufacturer
TDK Corporation
VIGOR # :
Description
COMMON MODE CHOKE 1.5A 2LN TH
Catalog
Common Mode Chokes
DataSheet
TF1320S-402Y1R5-01 PDF
Type Description
Series:TF
Package:Bulk
Part Status:Active
Filter Type:Power Line
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:-
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):1.5A
DC Resistance (DCR) (Max):200mOhm
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:-
Operating Temperature:-20°C ~ 120°C
Ratings:-
Approval Agency:-
Features:-
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:0.787" Dia x 0.512" W (20.00mm x 13.00mm)
Height (Max):0.787" (20.00mm)